جوجه یک روزه

2020/05/19 1318 بازدید

آیا می خواهید برای خرید انواع جوجه یکروزه اقدام کنید؟

آیا می دانید برای پرورش جوجه یکروزه باید به چه نکاتی توجه نمود؟

در بسیاری از موارد به خاطر محدود بودن تعداد جوجه ای که افراد پرورش می دهند، از نظر اقتصادی تهیه دستگاه جوجه کشی مقرون به صرفه نمی باشد، زیرا هزینه اولیه آن نسبتا بالا بوده و کار با آن نیز بسیار فنی و تخصصی می باشد. بدین ترتیب ممکن است که هر فردی نتواند بهره اقتصادی مناسبی از جوجه کشی ببرد. به همین خاطر بهتر است که نسبت به خرید جوجه یکروزه اقدام نمایند. جوجه یکروزه با نژادهای مختلف در مراکز معتبری در سراسر کشور تولید می شود، که توانایی عرضه آنها به سراسر کشور را نیز دارند.

 

جوجه کشی

 

جوجه یکروزه را می توان با دانه های مخصوص موجود در بازار به راحتی پرورش داده، زیرا در صورتی که جوجه سالم باشد، رشد آن بسیار زیاد می باشد. جوجه محلی یکروزه را معمولا می توان به صورت تفکیک شده و به صورت فقط مرغ و یا فقط خروس تهیه نموده، که البته در این موارد نیز ممکن است ۱۰ درصد خطا وجود داشته باشد. زیرا تشخیص آنها از هم، در روزهای اول بسیار کار مشکلی می باشد.

پرورش جوجه یکروزه

جوجه های یکروزه معمولا از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشند، زیرا با قیمت های بسیار مناسبی می توان آنها را تهیه نمود. البته شرط اقتصادی بودن، مراقبت کافی از آنها می باشد، زیرا جوجه هایی که به خوبی از آنها مراقبت نشود، ممکن است با بیماری های مختلفی مواجه شوند. به همین خاطر افرادی که به پرورش جوجه های یکروزه مشغول می شوند، باید یک سری اطلاعات در مورد نگهداری از جوجه ها داشته باشند.

پرورش جوجه یکروزه باید در فضای مناسبی انجام شود. انتخاب فضا بهتر است بر اساس تعداد جوجه ها انتخاب شود و بزرگتر و یا کوچکتر از حد مجاز نباشد، زیرا سرد و یا گرم کردن فضاهای بزرگ نیاز به صرف انرژی بیشتر و در نتیجه هزینه های بالاتری دارد. از طرفی انتخاب فضای کوچک نیز باعث می شود که جوجه فضای کافی برای رشد نداشته باشند. بدین ترتیب هر دو حالت اشتباه بوده و باید تعداد جوجه ها بر اساس فضایی که در اختیار بوده، انتخاب شود. بدین ترتیب می توان راندمان و سود دهی کار را تا حد قابل قبولی افزایش داد. جوجه یکروزه را بهتر است در محیط های تمیز و شستشو داده پرورش داد.

شرایط نگهداری جوجه یکروزه

انواع جوجه یکروزه نیاز به شرایط خاصی برای پرورش دارند، تا بتوانند به خوبی رشد کنند. یکی از شرایطی که باید به خوبی کنترل شود، دمای محیطی است که جوجه ها در آن قرار دارند. در هفته اول نگهداری از جوجه ها بهتر است که دمای محیط ۳۵ درجه سانتیگراد باشد. این دما را می توان در هفته های بعدی کاهش داد. باید توجه شود که کاهش دما در هفته های بعدی نباید زیاد باشد، زیرا تغییرات شدید دمایی می تواند باعث از بین رفتن جوجه ها شود. بهتر است این تغییر دما هفته ای ۳ درجه سانتیگراد باشد. بدین ترتیب می توان از سلامت جوجه یکروزه تا زمانی که به رشد نسبی برسد، اطمینان داشت.

 

جوجه کشی

 

حرارتی که مورد نیاز جوجه ها می باشد بهتر است توسط لامپ حرارتی ۲۵۰ ولت تامین شود. ارتفاع لامپ نیز باید مناسب انتخاب شود تا میزان نور و حرارتی که به جوجه ها می رسد، آزار دهنده نباشد. بهتر است کف سالن نگهداری از انواع جوجه یکروزه از تراشه های چوب باشد، زیرا روزنامه و امثال آن می تواند باعث آسیب دیدن جوجه ها شود. چون روزنامه بسیار لیز بوده و امکان راه رفتن مناسب برای جوجه ها فراهم نمی باشد.

فروش عمده جوجه یکروزه

شاید بسیاری از افراد خریدار انواع جوجه یکروزه باشند، اما با مراکز فروش آنها آشنایی مناسبی نداشته باشند. بهترین روش برای خرید عمده جوجه یکروزه، مراجعه به مراکز فروش اینترنتی می باشد. بدین ترتیب می توان بدون نیاز به مراجعه حضوری تعداد مورد نیاز خود را سفارش داده و در محلی که مد نظر بوده آنها را تحویل گرفت. این روش می تواند در کاهش هزینه ها نیز تاثیر بسیار زیادی بگذارد. زیرا نیازی به مراجعه حضوری به مراکز مختلف جهت پیدا کردن انواع جوجه یکروزه نمی باشد. فروش عمده جوجه یکروزه از طریق اینترنت با مناسب ترین قیمت ها انجام می گردد که شرکت زرین سنبل آذربایجان این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است.

 


شرکت زرین سنبل آذربایجان

**       شرکت زرین سنبل آذربایجان       **

برندهای تجاری شرکت زرین سنبل آذربایجان